U Slavoniju otišlo više od 20 nagrada

4.2.2019.
0

U petak, 1. veljače, učenicima Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ iz Starog Petrovog Sela i Osnovne škole Dragutin Tadijanović iz Slavonskog Broda dodijeljene su prigodne nagrade za iznimne rezultate koje su postigli kao natjecatelji web aplikacije „Prometna učilica“ koja djeci školskog uzrasta omogućava upoznavanje s osnovama prometne kulture i prometnih propisa. Prilagođena je uzrastu djece od prvih do osmih razreda osnovne škole te obrađuje važne tematske cjeline – kretanje pješaka u prometu, vožnju biciklom, djeca u javnom prijevozu i školskim autobusima, štetnosti konzumacije droga i alkohola, ali i nekoliko sadržaja zabavnog karaktera s temom prometnih propisa. Svake godine tijekom listopada i studenog provodi se državno natjecanje osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa kroz radionice koje zajedno organiziraju Ministarstvo unutarnjih poslova i djelatnici „Prometne učilice“. Ove godine da postanu najbolji težilo je oko 9 tisuća učenika iz 276 škola iz cijele Republike Hrvatske. Među natjecateljima su bili i učenici osnovnih škola s područja Brodsko-posavske županije. Učenici Osnovne škole „Dragutin Tadijanović“ iz Slavonskog Broda bili su najbolji među učenicima 4. razreda, 5. razreda, 7. razreda i 8. razreda osnovne škole. Učenici Osnovne škole „Ivan Goran Kovačić“ iz Starog Petrovog Sela bili su najbolji među učenicima 2. razreda i 6. razreda.

Za napomenuti je da je još dvadesetak učenika iz navedenih osnovnih škola bilo među pet najboljih od 2. do 8. razreda koji su u ukupnom poretku zauzeli od drugog do petog mjesta. Nagrade najboljim učenicima su uručili Ivica Kovačević, zamjenik načelnika Policijske uprave brodsko-posavske, Miron Huljak, policijski službenik Službe za sigurnost cestovnog prometa Ravnateljstva policije, Mato Pušeljić, voditelj Odsjeka za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave brodsko-posavske i Mario Rezo, voditelj projekta „Prometna učilica“. Uz pozdravnu riječ i čestitku nagrađenim učenicima, zamjenik načelnika Policijske uprave brodsko posavske Ivica Kovačević, naglasio je da radionice „Prometne učilice“ mladima ostavlja neizbrisivo znanje iz prometne kulture, ali i dužnost da poštuju prometne propise kada u svojstvu vozača postanu aktivni sudionici u prometu.

Izvor: radiong.hr

Prvi električni super sportski električni automobil napravljen je u Republici Hrvatskoj, u tvrtki Rimac Automobili. Nazvan je Concept One.

Riječ je o automobilu snage 1.088 konja s pogonom na sva četiri kotača, a posebnost je da svaki kotač pokreće zasebni elektromotor.