Podjela nagrada u OŠ Augusta Cesarca Špišić Bukovica

9.5.2022.
Školi uručen pehar za 2. mjesto u RH, nastavnici Plaketa za osvojeno 3. mjesto a učenicima brojne nagrade i pohvalnice.

Osnovna škola Augusta Cesarca Špišić Bukovica plasirala se u sam vrh u Republici Hrvatskoj i za osvojeno drugo mjesto u kategoriji škola joj je na prigodnoj svečanosti dodijeljen pehar i Pohvalnica za značajan doprinos u preventivnom programu podizanja razine prometne kulture osnovnoškolaca radi bolje sigurnosti u cestovnom prometu i smanjenja broja stradale djece u prometu. Pehar za osvojeno 2. mjesto preuzela je ravnateljica škole Ivana Simeunović.

Najuspješnije razredno odjeljenje je 4a, koji je u ukupnom poretku na nacionalnoj razini zauzeo 9. mjesto. Nastavnici informatike Dajana Sabolić je za osvojeno 3. mjesto u ukupnom poretku uručena Plaketa „Prijatelj djece u prometu“ za školsku godinu 2021./2022. i nagrada prijenosno računalo.
U natjecanje se uključilo čak 232 od ukupno 265 učenika škole koji su aktivno sudjelovali u svim zadanim etapama natjecanja, a posebno u iznimno uspješnom rješavanju testova na temu poznavanja prometnih pravila i prometnih propisa.

Iz škole je čak 7 učenika plasirano među prvih 10 po razredima te su im za ostvarene rezultate na održanoj svečanosti uručene nagrade ovisno o ostvarenom plasmanu.

Nagrađeni prema razredima:

Razred Mjesto Učenik
1. razred: 8. mjesto  Lucija Bajc (PŠ Vukosavljevica)
3. razred: 5. mjesto  Dorian Bukvić (PŠ Lozan)
  6. mjesto  Lana Salopek (PŠ Lozan)
  7. mjesto  Luka Raptavi (PŠ Vukosavljevica)
  9. mjesto  Luka Kalenik (PŠ Lozan)
  10. mjesto Tamara Mihaljević (PŠ Lozan)
4. razred  8. mjesto  Ema Kovač (PŠ Vukosavljevica)

Učenicima koji su osvojili 11. do 20. mjesto na svečanosti su uručene pohvalnice. To su iz područne škole Bušetina Ivano Lovrenović (1. razred), iz područne škole Vukosavljevica Tin Stanešić, Laura Ibriks, Lorena Poplašen i Josip Raptavi (3. razred), te iz područne škole Lozan Teo Čor (4. razred), dok su zbog iznimno ostvarenih rezultata u rješavanju testova pohvaljeni i učenici 4. do 6. razreda te osnovne škole David Blažević, Marko Dražetić, Petra Rešetar i Matej Raptavi.
Osim nagrađene nastavnice u pripremi učenika svakako treba istaknuti i doprinos nastavnice informatike Ane Majstorović. Nagrade dobitnicima je uručio predstavnik tvrtke Moj telekom koja je uz Ministarstvo unutarnjih poslova organizator ovog natjecanja, a u čije ime je prigodne poklone nagrađenima i pohvaljenima uručio njihov stari poznanik, policijski službenik za prometnu preventivu Dario Gazibara.

Uz poticaj da svoje znanje prenesu na svoje školske prijatelje i u svakoj prilici potiču propisano ponašanje djece u prometu u cilju povećanje njihove sigurnosti čestitamo svim nagrađenima i pohvaljenima.

Objavljeno na PU Virovitičko-podravska

Nogostup je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka koja nije u razini s kolnikom ceste ili je od kolnika odvojena na drugi način.

Prvi nogostupi potječu od oko 1860. godine u SAD-u. U početku su često bili od drveta. Danas se rade od betona, kamena, asfalta, cigle i dr. Istraživanja su pokazala da nogostupi znatno smanjuju broj prometnih nesreća u odnosu na ceste bez nogostupa.