Najuspješniji voditelji i škole

30.1.2023.
Čestitamo nagrađenim profesorima, ravnateljima škola i dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu"!

Pored nagrada za iskazano znanje učenika Prometna Učilica nagrađuje i najuspješnije učitelje mentore za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu kod učenika srednjih škola.

Tri najuspješnija profesora osvojili su vrijedne nagrade - prijenosna računala te plaketu "Prijatelj djece u prometu", a još sedam profesora svojim doprinosom zavrijedili su plaketu "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2022./2023..

Poredak profesora koji su nagrađeni prijenosnim računalom i plaketom "Prijatelj djece u prometu":

1. Ivan Potesak - Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  2. Sanja Pavlović-Šijanović - Gimnazija Vukovar
  3. Ana Gusak Mikac - III. gimnazija Osijek

Poredak i kompletan popis "Prijatelja djece u prometu",  profesora srednjih škola u školskoj godini 2022./2023. možete pogledati OVDJE.

Za ostvarene rezultate tri najuspješnije škole osvojile su pehar.

1. Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar
  2. Gimnazija Vukovar
  3. Srednja škola Zlatar

Nagrađenim profesorima, ravnateljima škola te dobitnicima plakete "Prijatelj djece u prometu" čestitamo na izvrsnosti i ostvarenim rezultatima. Zahvaljujemo na Vašem radu i zalaganju kako bi svoje učenike čim bolje poučili prometnoj kulturi i poželjnom ponašanju u prometu.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.