Budi "Prijatelj djece u prometu"

Uvodimo klub "Prijatelji Djece u Prometu".

Na ovoj stranici posebno ćemo isticati sve učitelje i nastavnike koji putem Prometne Učilice educiraju djecu za sigurnije sudjelovanje u prometu.

Za postignuti uspjeh učiteljima i nastavnicima bit će dodijeljena odgovarajuća plaketa za školsku godinu.

Učitelji, razrednici i nastavnici već danas se možete uključiti u klub.

Nastavu i/ili sat razrednika održite u informatičkoj učionici (ili na računalu u vašoj učionici) i potičite učenike da uz Prometnu Učilicu osiguraju bezbrižno odrastanje.

U svoju školu uvedite nultu stopu stradanja djece u prometu!

Uskoro više detalja.

U rujnu davne 1924. godine talijanski kralj je otvorio prvu dionicu autoceste na svijetu, između Milana i Varesea.

No, sama ideja ceste s obilježjem autoceste nastala je u Njemačkoj. U Hrvatskoj je prva dionica autoceste otvorena na dionici Zagreb - Karlovac 29. prosinca 1972. godine.