Tehnička škola Čakovec

16.2.2024.
Zapažen rezultat učenika TŠČ-a na Državnom natjecanju

Iz škole su nam ljubazno dostavili objavu koju prenosimo:

Ove školske godine, u razdoblju od 01.listopada do 21.prosinca 2023., održano je 6. Državno natjecanje učenika srednjih škola u poznavanju prometnih propisa "Prometna Učilica".

211 učenika naše škole iz 1.S1, 1.S2, 1.S3, 1.S4, 1.S5, 1.ET, 1.MT,  2.S1, 2.ST i 3.S3 razreda pod vodstvom mentorice Anice Hlišć riješilo je ukupno 650 ispita koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, Hrvatske istraživačke mreže Carnet i poduzeća Moj Telekom d.o.o.

Svi su oni iznenadili svojim angažmanom, ustrajnošću i znanjem, no najuspješniji od njih učenik je 1.S5 razreda Sebastian Dragović koji je pod vodstvom mentorice Anice Hlišć osvojio odlično 9. mjesto u konkurenciji prvih razreda srednjih škola Republike Hrvatske, a ujedno je i najbolji učenik naše škole s osvojenih 1628,50 bodova te je za ostvarene rezultate nagrađen Pohvalnicom i majicom Prometne Učilice.

Tehnička škola Čakovec dobila je Pohvalnicu za osvojeno izvrsno 7.mjesto između 122 srednje škole u Republici Hrvatskoj koju je primio ravnatelj Dražen Blažeka.

Prometna Učilica nagrađuje i najuspješnije profesore mentore za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu kod učenika srednjih škola, pa je tako mentorica Anica Hlišć nagrađena plaketom "Prijatelj djece u prometu" za školsku godinu 2023./2024.

Profesorica Andreja Benković sa svojim se razrednim odjelom 2.ET također uključila u rješavanje ispita i nagrađena je Zahvalnicom za podršku projektu.

Zajedničkim snagama i radom naši su učenici i mentorice ostvarili iznimne rezultate koji će im zasigurno biti još veća motivacija za daljnja sudjelovanja na eLearning platformi Prometna Učilica.

Električni romobil je „osobno prijevozno sredstvo“ bez sjedećeg mjesta s radnim obujmom motora do 25 cm³ ili čija trajna snaga elektromotora nije jača od 0,6 kW, te koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 25 km/h.