Strojarska i prometna škola u Varaždinu

8.3.2024.
Branimir je ovogodišnji SuperStar, nagrađeno još troje učenika: Pečat uspjeha škole s peharom za 3. mjesto i plaketama za tri nastavnika. Čestitke svima!

Škola je na svojim stranicama objavila vijest o uspjehu na 6. Državnnom natjecanju koju prenosimo u cijelosti:

U sklopu aktivnosti Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa u Republici Hrvatskoj i ove godine održano je 6. Državno natjecanje putem Prometne Učilice.

Na državnom natjecanju sudjelovalo je 255 učenika Strojarske i prometne škole iz sektora prometa i logistike koje je pripremalo 7 nastavnika, njihovih mentora.

Nagrađeni učenici su:

• Ivana Sambolec iz 4.D - 3. mjesto,
  • Magdalena Pajtak iz 1.D - 8. mjesto i
  • Josip Osredek iz 4.D  - 8. mjesto

dok je u natjecateljskoj kategoriji SUPERSTAR - doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja 1. mjesto osvojio učenik Branimir Črnila iz 3.H razreda.

Pohvaljen je 4.D razred koji je bio u našoj školi najbolji na natjecanju a u ukupnom poretku državnog natjecanja osvojio je 10. mjesto.

Hvala svima koji su zaslužni za odlične rezultate naše škole a najviše našim vrijednim učenicima.

Ovome još treba dodati kako je čak troje nastavnika, mentora, nagrađeno plaketom "Prijatelj djece u prometu"  koja se dodjeljuje najuspješnijim nastavnicima za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice, a to su:

• Andreja Koščak Lacković,
  • Marijana Balić Lovrec i
  • Vlatka Slunjski Piskač

​Čestitamo na ovim iznimnim rezultatima i veselimo se susretu na novom Natjecanju.

Najviše prometnih nesreća događa se u srpnju i kolovozu. Dan s najvećom brojem prometnih nesreća s teškim ozljedama je subota.  Najveći broj prometnih nesreća s poginulim i teže ozlijeđenim osobama događa se upravo u ljetnim mjesecima, kad je na prometnicama najveći broj vozila i sudionika u prometu.