Srednja škola Zlatar

5.3.2024.
Zlatarski srednjoškolci najbolji u poznavanju prometnih propisa.

Iz škole su podijelili vijest sa svojih mrežnih stranica s fotografijama koje prenosimo u cijelosti:

Srednja škola Zlatar osvojila je prvo mjesto na 6. državnom natjecanju srednjoškolaca iz poznavanja prometnih propisa Prometna učilica. Na ovom je natjecanju sudjelovalo čak 198 zlatarskih srednjoškolaca, riješili su 684 ispita na platformi Prometne učilice, a nagrađeno je 38 učenika. Najboljim su učenicima i mentorima u srijedu, 14. veljače, dodijeljene vrijedne nagrade i priznanja, a Srednja škola Zlatar osvojila je i posebnu nagradu kao najuspješnija škola na natjecanju.

Školi prvo mjesto, a nagrađeno i 38 učenika

Prva su tri mjesta, prema razrednom poretku, zauzeli 3. U, 4. LT i 1. U, a izvrsnim pojedinačnim rezultatima istaknuli su se Lana Hegol iz 3. U, Jakov Petrović iz 2. G i Marin Papeš, 4. LT s osvojenim prvim mjestom, Nika Pezić iz 2. LT, Jana Gorički iz 1. G, Petra Habazin iz 2. U i Martin Koralija iz 4. LT s osvojenim drugim mjestom te Petar Lisak iz 1. G, Eva Macan iz 2. G, Laura Kuštović iz 3. U i Tamara Rumbak iz 3. G s osvojenim trećim mjestom. Nagrađeni su mobitelima, pametnim satovima, kamerama i brojnim drugim vrijednim nagradama.

Nastavnici Pisačić plaketa Prijatelj djece u prometu

Iza uspješnih učenika stoje i vrijedni mentori: Vesna Pisačić kojoj je dodijeljena plaketa Prijatelj djece u prometu i prijenosno računalo kao nagrada za jednu od troje najuspješnijih nastavnika-voditelja u cijeloj Hrvatskoj, Stjepan Pisačić i Goran Šalika koji su nagrađeni zahvalnicama za sudjelovanje te Diana Javorek i Ivana Kostanjevečki-Čagalj.

Nagrade su dodijelili Milan Stevanović u ime Prometne učilice i tvrtke Moj Telekom d.o.o., Miron Huljak iz Ravnateljstva policije, voditelj poslova prometne policije Marijan Grmovšek i načelnik Policijske postaje Zlatar Bistrica Mario Duktaj. Svečanosti je bio prisutan i Davor Klenkar, policijski službenik za sigurnost i preventivu cestovnog prometa. Ravnatelj škole Mladen Pavetić zahvalio je svima na sudjelovanju te čestitao učenicima i mentorima na ostvarenom uspjehu.

Čestitamo!

... da se prometni znakovi postavljaju i održavaju tako da ih sudionici u prometu mogu na vrijeme i lako uočiti i danju i noću te pravovremeno postupiti u skladu s njihovim značenjem.