Srednja škola Oroslavje osvojila 4. mjesto

16.2.2023.
Odličan plasman škole na 5. Državnom natjecanju. Mihaeli Jazvec plaketa "Prijatelj djece u prometu".

Podjeljena su priznanja u srednjoj školi Oroslavje. Priznanja je nagrađenima uručio predstavnik PU Krapinsko-Zagorske Danijel Jazvec.

Pohvalnicu za osvojeno 4. mjesto među svim srednjim školama primila je ravnateljica Natalija Mučnjak, a profesorica Mihaela Jazvec primila je plaketu "Prijatelj djece u prometu" za izuzetan doprinos u promicanju prometne kulture u šk.g. 22/23. .

Uz naše čestitke na ostvarenim rezultatima i priznanjima,  u nastavku prenosimo vijest objavljenu na web stranicama SŠ Oroslavlje

Ministarstvo unutarnjih poslova je i ove šk. godine za učenike osnovnih i srednjih škola organiziralo Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa, u okviru aktivnosti na realizaciji Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa u RH za period od 2021.do 2030. god.

Natjecanje je organizirano u okviru preventivno edukativnih programa te s ciljem poboljšanja ukupnog stanja prometne sigurnosti i smanjenja broja stradalih djece i mladih u prometu.

Naša je škola ove godine prvi puta sudjelovala na tom natjecanju. Državno natjecanje provedeno je putem Prometne Učilice.

Prometna Učilica je web platforma (https://ucilica.skole.hr) namijenjena učenicima, roditeljima, profesorima i ravnateljima škola, djelatnicima MUP-a i svima koji žele provjeriti ili unaprijediti svoje znanje o sigurnijem sudjelovanju i poželjnom ponašanju u prometu i kao takva preporučena je od MZO i MUP za poučavanje učenika. Sadržaji Prometne Učilice prilagođeni su svakom pojedinačnom uzrastu školske djece te su dostupni 365 dana u godini.

Ove šk. godine održano je 5. državno natjecanje na kojem je sudjelovao čak 261 učenik naše škole. Naši su učenici osvojili ČETVRTO mjesto u Republici Hrvatskoj u poznavanju prometnih propisa!

U srijedu, 15.02. predstavnici MUP-a i Prometne Učilice svečano su uručili priznanje učenici Vanji Semenić (1.a) koja je postigla najbolji rezultat od svih naših učenika. Našoj kolegici Mihaeli Jazvec svečano je uručena plaketa za koordiniranje ovog natjecanja u našoj školi, a Ravnateljici škole Nataliji Mučnjak uručena je zahvalnica za školu. Veselimo se sudjelovanju u ovom natjecanju i iduće školske godine!

U prometu opreza nikada dosta. U pješačkim zonama i zonama smirenog prometa u 2021. godini registrirano je 100 prometnih nesreća u kojim su ozlijeđene 32 osobe.