Srednja škola Oroslavje

1.3.2024.

Škola izvrsna četvrta, pohvalnica Niki. Mentorici drugi puta za redom plaketa "Prijatelj djece u prometu".

Škola je u konkurenciji svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj osvojila izvrsno 4. mjesto na 6. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce.

Za taj zapažen plasman ravnateljica škole Natalija Mučnjak primila je povalnicu Prometne Učilice.

Čak 231 učenika iz škole se uključilo na natjecenje te su uspješno riješili ukupno 735 ispita. Zasluga je to njihove mentorice  vjeroučiteljice Mihaele Jazvec koja je drugu godinu za redom osvojila plaketu "Prijatelj djece u prometu".

Plaketa se dodjeljuje samo određenom broju najuspješnijih profesora za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice.

Učenica 4.A Nika Grabušić ostvarila je najbolji rezultat u školi na 6. Državnom natjecanju i za to je primila pohvalnicu Prometne Učilice.

Čestitamo na izvrsnim rezultatima i veselimo se susretu na novom Natjecanju na jesen.

Prometne nesreće vodeći su uzročnik smrti djece i mladih u dobi od 5 do 29 godina, a osmi uzročnik smrti na svijetu za osobe svih dobnih skupina. Više od polovice svih smrtnih slučajeva u prometnu čine pješaci, biciklisti i motociklisti.