Kreće 5. Državno natjecanje

27.9.2022.
Dragi srednjoškolci i mladi vozači u četvrtak 01.10.2022. u 10:00 sati kreće 5. Državno natjecanje za srednjoškolce u poznavanju prometnih propisa

Učenici sudjeluju u natjecanju znanja gdje se boduju rezultati postignuti na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Za sudjelovanje u natjecanju moraš imati AAI@EduHR korisničke podatke.

Natjecanje učenika organizirano je u dvije kategorije:

• pojedinačno natjecanje po razrednim uzrastima
  • natjecanje škola

Pored nagrada za iskazano znanje,  i ove godine dodijelit ćemo i dodatne posebne nagrade za doprinos promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola i to tri nagrade za najuspješnije učenike i tri nagrade za profesore.

Natjecanje traje do 18.12.2022. u 24:00 sati,  a detalje o terminima ispita, pravilima natjecanja i nagradama objavit ćemo u narednih par dana.

Za što bolju propremu od 03.10. pa sve do 16.10.2022. možeš se upoznati s novostima u natjecanju i provjeriti znanje na jednom od tri probna ispita.

Kao i na svim ranijim natjecanjima, bodovi s probnih ispita poništavaju se prije početka prvog ispita i ne ubrajaju se u rezultate natjecanja.

Obilježeni pješački prijelaz je dio kolničke površine namijenjen za prelaženje pješaka preko kolnika.

Ako u prometu sudjeluješ kao biciklist, preko obilježenog pješačkog prijelaza moraš prijeći kao pješak, gurajući bicikl pored sebe, jer bicikl je vozilo.