Karlo Jerkunica iz Industrijske škole iz Splita dobio svoju zasluženu nagradu

5.2.19.

/mail koje smo dobili iz Karlove škole/

Poštovani,

hvala Vam na poslanoj nagradi i diplomi za učenika naše Škole Karla Jerkunicu koji je osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce na Prometnoj Učilici.

Sa zadovoljstvom Vas možemo izvijestiti da je učenik bio vrlo sretan što je osvojio nagradu!

Također zahvaljujemo na poslanim Zahvalnicama za ravnateljicu i psihologinju!

Radujemo se budućoj suradnji!

Srdačan pozdrav,
Kristina Juričić, stručni suradnik- psiholog

Nicolas-Joseph Cugnot, poznati francuski inžinjer i izumitelj, je 1769. godine konstruirao prvo vozilo na parni pogon

Eksperimentirajući s radnim modelima vozila namijenjenim za prijevoz topova na parni pagon za potrebe francuske vojske, uspješno je riješio problem prijenosa snage pare preko klipa u kružno kretanje.

Vozilo je navodno težilo 2.5 tone, a prema nekim izvorima moglo se kretati brzinom od 2.25 milja na sat.