Elektrotehnička škola Zagreb

8.3.2024.
Zapaženi rezultati na 6. Državnom natjecanju. Vidimo se na jesen!

Elektrotehnička škola drugu godinu sudjeluje na državnom natjecanju Prometne Učilice te je zauzela 16. mjesto u ukupnom poretku srednjih škola.

Učenici su pokazali veliki interes za natjecanjem te planiramo i u budućnosti nastaviti sudjelovati u ovom hvalevrijednom projektu preventivnog programa.

Velike pohvale svim učenicima koji su sudjelovali, a posebno pohvalila učeniku Renatu Dubravcu koji je zasluženo osvojio zahvalnicu, ali je u međuvremenu promijenio svoj izbor Škole.

Ravnatelj škole Renato Matejaš je voditeljici Natjecanja u školi, stručnoj suradnici i pedagoginji, Sanji Ajman Filipčić uručio zahvalnicu za doprinos u promicanju prometne kulture i poželjnog ponašanja u prometu učenika srednjih škola putem Prometne Učilice.

Čestitamo i zahvaljujemo na sudjelovanju!

Tramvaj je električno vozilo za gradski prijevoz putnika koje se kreće po tračnicama. Glavni pogon ostvaruje preko elektromotora koji mogu biti istosmjerni serijski motori ili trofazni asinkroni motori.

Najdulja tramvajska linija na svijetu je "Belgijski obalni tramvaj", koji povezuje pet primorskih općina i gradova - od flamanske općine Knokke, pa sve do valonskog gradića Adinkerke. Ukupna dužina ove međugradske linije je 68 km.