Nagrađeni učenici Tehničke škole Karlovac

5.2.2019.

U petak, 1. veljače 2019. godine, ravnatelj škole Ivan Janković dodijelio je nagrade, diplome i pohvalnice petoro učenika 3. D razreda koji su se istaknuli na 1. Državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa.

Učenik D. Carević osvojio je prvo mjesto u natjecanju učenika trećih razreda te je za nagradu dobio Tablet PC s tipkovnicom.

U istoj kategoriji natjecanja, učenici N. Mihalić i S. Sačen osvojili s 3. i 4. mjesto te za nagradu dobili eksternu bateriju za mobitel.

Među pohvaljenim učenicima nalaze se I. Posavec i M. Jakšić.

Tehnička škola Karlovac na ovom je natjecanju zauzela 12. mjesto.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rerzultatima.

U rujnu davne 1924. godine talijanski kralj je otvorio prvu dionicu autoceste na svijetu, između Milana i Varesea.

No, sama ideja ceste s obilježjem autoceste nastala je u Njemačkoj. U Hrvatskoj je prva dionica autoceste otvorena na dionici Zagreb - Karlovac 29. prosinca 1972. godine.