Nagrađeni učenici Tehničke škole Karlovac

5.2.2019.
0

U petak, 1. veljače 2019. godine, ravnatelj škole Ivan Janković dodijelio je nagrade, diplome i pohvalnice petoro učenika 3. D razreda koji su se istaknuli na 1. Državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa.

Učenik D. Carević osvojio je prvo mjesto u natjecanju učenika trećih razreda te je za nagradu dobio Tablet PC s tipkovnicom.

U istoj kategoriji natjecanja, učenici N. Mihalić i S. Sačen osvojili s 3. i 4. mjesto te za nagradu dobili eksternu bateriju za mobitel.

Među pohvaljenim učenicima nalaze se I. Posavec i M. Jakšić.

Tehnička škola Karlovac na ovom je natjecanju zauzela 12. mjesto.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rerzultatima.

U Zagrebu je konjski tramvaj uveden 5. rujna 1891. godine. Imao je vozni park od 10 otvorenih i 6 zatvorenih kola, a do 1910. godine povećao se na ukupno 38 kola. Prvi električni tramvaj pušten je u promet 18. kolovoza 1910. godine.

Danas, tramvajska mreža ima ukupnu dužinu od 116 km (širina tramvajskog kolosjeka je 1000 mm).