Dodijeljene nagrade u Gimnaziji Vukovar

6.3.2020.
0

Gimnazija Vukovar na 2. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa ostvarila je zapažene rezultate. Škola je za 2. mjesto nagrađena s tabletom te prijenosnim računalom za voditeljicu natjecanja prof. Sanju Pavlović.

Učenici 1.A razreda Liviji Grlić uručena je nagrada i diploma za osvojeno 5. mjesto.

Isto tako, 4.A razredu je za 10. mjesto u kategoriji razreda uručena je pohvalnica.

Čestitamo na postignutim rezultatima!

Nogostup je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka koja nije u razini s kolnikom ceste ili je od kolnika odvojena na drugi način.

Prvi nogostupi potječu od oko 1860. godine u SAD-u. U početku su često bili od drveta. Danas se rade od betona, kamena, asfalta, cigle i dr. Istraživanja su pokazala da nogostupi znatno smanjuju broj prometnih nesreća u odnosu na ceste bez nogostupa.