Informacije o Državnom natjecanju

5.10.2020.

Ovih dana smo dobili veći broj upita oko 3. Državnog natjecanja iz Prometne Učilice.

Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce obično se održavalo u terminu od početka listopada pa do pred kraj prvog polugodišta.

Međutim, ova školska godina je po mnogo čemu izazovna, pa je tako i u slučaju Prometne Učilice. Naime, početak Natjecajnja još uvijek čeka okončanje određenih administrativnih postupaka i razmatranje mogućih provedbenih aktivnosti s obzirom na epidemiološku situaciju.

O terminu Natjecanja, novostima, pravilima i nagradama izvjestit ćemo vas u najskorije vrijeme na ovom istom mjestu, te putem plakata u školama i elektoničkom poštom.

Ono što u ovom trenutku možemo potvrditi je da su sve pripreme obavljene i da Vas očekuju neke novine i još veći broj zanimljivih nagrada.

Do početka natjecanja možete nesmetano koristi sve sadržaje, vježbati i učiti te se tako što uspješnije pripremiti za Natjecanje i predstojeće ispite.

Čitamo se uskoro...

SuperStar

Nakon svakog ispita na kojem osvojiš najmanje 900 bodova osvojit ćeš svoj SuperStar kod koji možeš podijeliti drugim učenicima.

Put do PlayStation®5 konzole je jednostavan jer za svako uspješno korištenje tvog koda na ispitu osvajaš bodove.

Ne obaziri se na trenutni poredak, budi kretivan i ustrajan u dijeljenju koda jer do kraja zadnjeg ispita se ne zna tko će postati SuperStar.

Što je širi i uspješniji doseg tvog dijeljenja SuperStar koda to ćeš skupiti više bodova, pa do preokreta može doći i na zadnjem ispitu.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.