Nova školska godina

7.9.2020.

Svim učenicima, roditeljima te odgojno obrazovnim djelatnicima želimo uspješan početak školske godine 2020./2021!

S obzirom na epidemiološku situaciju, pred nama je izazovna i zahtjevna školska godina.

Pored mjera i uputa za zaštitu zdravlja, s početkom školske godine ponovno je veći broj djece sudionika u prometu.

Stoga, evo nekoliko savjeta roditeljima:

• pokažite djetetu kako se prelazi cesta: stani, pogledaj lijevo i desno bez obzira na tijek prometa
  • djeca trebaju krenuti na vrijeme u školu,
  • s djetetom nikad ne pretrčavajte cestu, posebno ne izvan pješačkog prijelaza,
  • upozorite dijete na opasna mjesta, ima ih na pločniku (ulazi i izlazi iz garaža…),
  • postupno upozoravajte dijete na "sezonske" opasnosti: mrak zbog kraćeg dana, slabija vidljivost, kiša, klizav kolnik, klizavo suho lišće...,
  • djeca-pješaci su uočljiviji ako koriste reflektirajuće tvari (školske torbe, odjeća, obuća), obucite djecu u svjetlije boje
  • prijevoz djece vozilima prilagoditi zakonskim uvjetima (sjedalice, pojas),
  • djeca mlađa od 14 godina ne smiju samostalno upravljati biciklom na cesti

Vozače pozivamo na poseban oprez i prilagođenu brzinu u zonama škola.

SuperStar

Nakon svakog ispita na kojem osvojiš najmanje 900 bodova osvojit ćeš svoj SuperStar kod koji možeš podijeliti drugim učenicima.

Put do PlayStation®5 konzole je jednostavan jer za svako uspješno korištenje tvog koda na ispitu osvajaš bodove.

Ne obaziri se na trenutni poredak, budi kretivan i ustrajan u dijeljenju koda jer do kraja zadnjeg ispita se ne zna tko će postati SuperStar.

Što je širi i uspješniji doseg tvog dijeljenja SuperStar koda to ćeš skupiti više bodova, pa do preokreta može doći i na zadnjem ispitu.

Tijekom 2016. godine u prometu je poginulo 6 maloljetnih osoba u dobi od 14 do17 godina te čak 41 mlada osoba (18 - 24 godine), od čega 29 mladih vozača.