Teška nesreća kod Runovića

16.11.17.

Ilustracija

Autom oborio dvoje djece na biciklima, jedno smrtno stradalo, drugo ozlijeđeno

U utorak u 20.20 sati (22.8.2017.) u mjestu Slivno u općini Runovići osobno vozilo oborilo je dvoje djece koji su upravljali biciklima.

Kako se doznaje iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske, jedno dijete smrtno je stradalo, a drugo je zadobilo lakše tjelesne ozljede.

Zamjenik Općinskog državnog odvjetnika rukovodi očevidom.

Neslužbeno se doznaje da je poginuo dvanaestogodišnji dječak, dok je osmogodišnja djevojčica prebačena u splitsku bolnicu.

Izvor: slobodnadalmacija.hr

Nogostup je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka koja nije u razini s kolnikom ceste ili je od kolnika odvojena na drugi način.

Prvi nogostupi potječu od oko 1860. godine u SAD-u. U početku su često bili od drveta. Danas se rade od betona, kamena, asfalta, cigle i dr. Istraživanja su pokazala da nogostupi znatno smanjuju broj prometnih nesreća u odnosu na ceste bez nogostupa.