Teška nesreća kod Runovića

16.11.17.

Ilustracija

Autom oborio dvoje djece na biciklima, jedno smrtno stradalo, drugo ozlijeđeno

U utorak u 20.20 sati (22.8.2017.) u mjestu Slivno u općini Runovići osobno vozilo oborilo je dvoje djece koji su upravljali biciklima.

Kako se doznaje iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske, jedno dijete smrtno je stradalo, a drugo je zadobilo lakše tjelesne ozljede.

Zamjenik Općinskog državnog odvjetnika rukovodi očevidom.

Neslužbeno se doznaje da je poginuo dvanaestogodišnji dječak, dok je osmogodišnja djevojčica prebačena u splitsku bolnicu.

Izvor: slobodnadalmacija.hr

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.