Kreće 2. Državno natjecanje

30.9.2019.

Dragi srednjoškolci i mladi vozači,

u utorak 1.10.2019. od 8 sati, kreće 2. državno natjecanje svih učenika srednjih škola i svih srednjih škola iz Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa ovdje na Prometnoj Učilici. U natjecanju se boduju postignuća na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali profesori/razrednici iz njihovih škola.

Najtecanje je organizirano u tri kategorije:

• pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima
  • natjecanje razrednih odjeljenja
  • natjecanje škola

U srijedu, 2.10.2019. od 8 sati, biti će otvoren i prvi probni ispit.

Natjecanje traje do 30. studenoga 2019. (do 12:00 sati), a najuspješniji učenici, škole te voditelj natjecanja iz 3 najsupješnije škole osvojit će vrijedne nagrade. Najuspješniji razredni odjeli dobit će diplome i priznanja.

Nagrade za učenike:

• 1. mjesto: Laptop
  • 2. mjesto - 5. mjesta: USB 128 GB

Nagrade za 3 najuspješnije škole:

• Tablet PC

Nagrada za mentore (voditelje natjecanja) iz tri najuspješnije škole:

• Laptop

Uključite se. Uz malo znanja o prometnim propisima i prometnoj kulturi osvojite nagrade.

Prvi električni super sportski električni automobil napravljen je u Republici Hrvatskoj, u tvrtki Rimac Automobili. Nazvan je Concept One.

Riječ je o automobilu snage 1.088 konja s pogonom na sva četiri kotača, a posebnost je da svaki kotač pokreće zasebni elektromotor.