Konačni rezultati 1. državnog natjecanja srednjoškolaca u poznavanju prometnih propis

19.12.18.

Imamo pobjednike 1. državnog natjecanja srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa!

Natjecanje se provodilo u 3 kategorije:

·         najbolji učenik/učenica (ukupno sudjelovalo 2863 učenika)

·         najbolje škole (ukupno sudjelovala 86 škola)

Nakon provjere svih relevantnih podataka i potvrda koje smo dobili od škola, iz kojih dolaze ovogodišnji nagrađeni učenici te najbolje škole, ovdje možete pogledati konačan poredak.

Rezultati pokazuju koliko je do samoga kraja bilo neizvjesno.

Zahvaljujemo na sudjelovanju svim natjecateljima, njihovim profesorima, voditeljima i ravnateljima.

Svima nagrađenima posebne čestitke na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju.

Pozivamo vas da Prometnu Učilicu nastavite i dalje koristiti. Ponavljanjem i usvajanjem gradiva iz poznavanja prometnih propisa doprinosite vlastitoj i općoj sigurnosti te podizanju razine prometne kulture.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.