Industrijska strojarska škola

6.3.2020.
0

U Industrijskoj strojarskoj školi Zagreb organizirana je dodjela nagrada, diploma, pohvalnica i zahvalnica za postignute rezultate na 2. Državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za srednjoškolce.

Učenici 1.a, 2.c i 3.c razrednih odjela zagrebačke Industrijske strojarske škole ostvarili su zapažene rezultate na 2. Državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa te su se kao škola plasirali na 15. mjesto dok je učenik 2.c razreda Fran Stjepan Lozić, uz mentorstvo nastavnice Ive Bojčić, osvojio izvrsno 5. mjesto u svojoj dobnoj skupini. Učenik 3.c razreda Karlo Grbiniček, uz mentorstvo nastavnice Kristinke Lemaić, ostvario je hvalevrijedan rezultat zauzevši 9. mjesto u kategoriji trećih razreda.

Koordinatori natjecanja na razini škole, uz ravnatelja Nenada Pavlinića bili su nastavnici Iva Bojčić, Josip Filić, Kristinka Lemaić i Mate Sabol.

Čestitamo na postignutim rezultatima!

Tramvaj je električno vozilo za gradski prijevoz putnika koje se kreće po tračnicama. Glavni pogon ostvaruje preko elektromotora koji mogu biti istosmjerni serijski motori ili trofazni asinkroni motori.

Najdulja tramvajska linija na svijetu je "Belgijski obalni tramvaj", koji povezuje pet primorskih općina i gradova - od flamanske općine Knokke, pa sve do valonskog gradića Adinkerke. Ukupna dužina ove međugradske linije je 68 km.