Budi "Prijatelj djece u prometu"

Uvodimo klub "Prijatelji Djece u Prometu".

Na ovoj stranici posebno ćemo isticati sve učitelje i nastavnike koji putem Prometne Učilice educiraju djecu za sigurnije sudjelovanje u prometu.

Za postignuti uspjeh učiteljima i nastavnicima bit će dodijeljena odgovarajuća plaketa za školsku godinu.

Učitelji, razrednici i nastavnici već danas se možete uključiti u klub.

Nastavu i/ili sat razrednika održite u informatičkoj učionici (ili na računalu u vašoj učionici) i potičite učenike da uz Prometnu Učilicu osiguraju bezbrižno odrastanje.

U svoju školu uvedite nultu stopu stradanja djece u prometu!

Uskoro više detalja.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.