Završeno je 8. državno natjecanje

29.11.16.

Završeno je ovogodišnje 8. državno natjecanje osnovnoškolaca u poznavanju prometnih propisa.

Svim učenicima čestitamo na postignutim rezultatima, nastavnicima i ravnateljima zahvaljujemo na dobroj i uspješnoj suradnji.

Bez obzira što je natjecanje završilo Prometnu Učilicu možete i dalje nesmetano koristiti za savladavanje i provjeru znanja iz područja prometne kulture i propisa.

Što se tiče proglašenja pobjednika ovogodišnjeg natjecanja, pred nama je provjera ispravnosti podataka i ostalih elemenata natjecanja.

Konačni rezultati biti će objavljeni nakon što završimo sa svim potrebnim provjerama.

Prema privremenim rezultatima neizvjesnost oko poretka je samo kod učenika 7. razreda oko 4. i 5. mjesta. Ukoliko, nakon provjere, ne dođe do promjena u poretku, konačan poredak učenika 7. razreda odredit će se ždrijebom sukladno pravilima natjecanja.

Komentare, prijedloge i eventualne primjedbe možete dostaviti putem kontakt stranice.

Slijepe osobe, kad samostalno sudjeluju u prometu, trebaju nositi bijeli štap ili koristiti psa vodiča kao znak raspoznavanja

Inače, za slijepe osobe koristi se sustav taktilnih površina na pješačim površinama i to promjenom u teksturi površine pješačke staze, što pomaže slijepim osobama da detektiraju lokacije javnih sadržaja.

Za pomoć kod raspoznavanja pješačke staze koriste se prirodne linije upozorenja i taktilni pojasi za upozorenje.

RBA