Veronika dobila svoju nagradu

1.2.17.

Učenica 3.a razreda OŠ Slunj Veronika Cindrić pobijedila je na 8. državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce u kategoriji učenika trećih razreda! Veronika je za osvojeno prvo mjesto u uzrastu dobila vrijednu nagradu - pametni telefon. Nagradu joj je uručio ravnatelj škole, Tome Cvitković.

Čestitamo od srca!

Tramvaj je električno vozilo za gradski prijevoz putnika koje se kreće po tračnicama. Glavni pogon ostvaruje preko elektromotora koji mogu biti istosmjerni serijski motori ili trofazni asinkroni motori.

Najdulja tramvajska linija na svijetu je "Belgijski obalni tramvaj", koji povezuje pet primorskih općina i gradova - od flamanske općine Knokke, pa sve do valonskog gradića Adinkerke. Ukupna dužina ove međugradske linije je 68 km.

RBA