Tomislav preuzeo zasluženu nagradu

3.2.17.

Tomislav Nakić, učenik 1. D razreda OŠ Ludbreg, preuzeo je svoju nagradu za osvojeno 4. mjesto na osmom državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa. Sa svojom novom biciklističkom jaknom, koju Tomislav može korisiti i kao pješak laugh, sigurno će biti uočljiviji u prometu, a samim time i sigurniji. S obzirom da je Tomislav prvi razred, sigurni smo da ovo nije njegovo posljednje natjecanje na Prometnoj Učilici, a možda ni posljednja nagrada.

Čestitamo Tomislavu i cijeloj OŠ Ludbreg koja je već godinama jako aktivna na natjecanjima, sudjelujući s jako velikom brojem učenika.

Prvi «moderni» cestovni semafor (crvena i zelena prometna svjetla za upravljanje prometom) postavljen je 1914. godine u Clevelandu, SAD.

Prvi prometni semafor za željeznički promet osmišljen je 1868. godine, u Engleskoj. Patentirao ga je željeznički stručnjak J.P. Knight.

RBA