Radionice o sigurnijem sudjelovanju u prometu u OŠ Sesvete

27.10.17.

S učenicima od petog do osmog razreda Osnovne škole Sesvete družili smo se čak četiri dana, 23., 24., 26. i 27. listopada 2017. godine.

S djelatnicima Policijske postaje Sesvete i našim predavačima učenici su ponovili zašto je važno dobro poznavati prometne propise i pravila, a zatim su provjerili svoje znanje rješavajući vježbe.

Upoznali smo ih i s državnim natjecanjem u poznavanju prometnih propisa koje se svake godine održava na stranicama Prometne Učilice.

Zahvaljujemo ravnateljici gđi Katici Sesjak i profesorici gđi Sanji Topalušić koja nam već četiri godine zaredom izvanredno pomaže u organizaciji i provođenju radionica.

U Zagrebu je konjski tramvaj uveden 5. rujna 1891. godine. Imao je vozni park od 10 otvorenih i 6 zatvorenih kola, a do 1910. godine povećao se na ukupno 38 kola. Prvi električni tramvaj pušten je u promet 18. kolovoza 1910. godine.

Danas, tramvajska mreža ima ukupnu dužinu od 116 km (širina tramvajskog kolosjeka je 1000 mm).

RBA