Radionice o sigurnijem sudjelovanju u prometu u OŠ Sesvete

27.10.17.

S učenicima od petog do osmog razreda Osnovne škole Sesvete družili smo se čak četiri dana, 23., 24., 26. i 27. listopada 2017. godine.

S djelatnicima Policijske postaje Sesvete i našim predavačima učenici su ponovili zašto je važno dobro poznavati prometne propise i pravila, a zatim su provjerili svoje znanje rješavajući vježbe.

Upoznali smo ih i s državnim natjecanjem u poznavanju prometnih propisa koje se svake godine održava na stranicama Prometne Učilice.

Zahvaljujemo ravnateljici gđi Katici Sesjak i profesorici gđi Sanji Topalušić koja nam već četiri godine zaredom izvanredno pomaže u organizaciji i provođenju radionica.

Da djeca najviše stradavaju kao putnici u automobilima roditelja?

Od 26-oro poginule djece u 2011. godini, njih 13 stradalo je kao putnici u vozilima svojih roditelja, 11 kao pješaci i 2 kao vozači bicikla.

RBA