Kreće 10. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za sve osnovnoškolce u RH

1.10.18.

Danas, u ponedjeljak 1.10.2018. točno u podne kreće deseto po redu državno natjecanje svih učenika osnovnih škola i svih osnovnih škola iz Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa ovdje na Prometnoj Učilici. Natjecanje obuhvaća korištenje Prometne Učilice. U natjecanju se boduje pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Za sudjelovanje u natjecanju učenici trebaju imati AAI@EduHR korisničke podatke koje su već dobili ili mogu dobiti u svojoj školi. Natjecati se mogu i učenici koji su se samostalno registrirali na stranicama Prometne Učilice, a čije su podatke pregledali i verificirali učitelji iz njihovih škola.

Najtecanje je organizirano u tri kategorije:

• pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima
  • natjecanje razrednih odjeljenja i njihovih voditelja
  • natjecanje škola

Kao i prošle godine, na natjecanje u kategoriji razredna odjeljenja mogu se uključiti i roditelji, koji će svojim znajem i bodovima pridonijeti uspjehu razreda svojeg djeteta.

Natjecanje traje do 30. studenoga 2018. (do 12:00 sati), a najuspješniji učenici, razredno odjeljenje i njihov voditelj te 3 najsupješnije škole osvojit će vrijedne nagrade.

Nagrade osvajaju učenici i to za osvojeno prvo do petog mjesta po razredu (uzrastu) osnovne škole, najuspješniji razred u Republici Hrvatskoj i njegov voditelj  te tri najuspješnije škole. Ukupno će biti dodijeljeno 45 nagrada.

Nagrade za učenike od  1. do 4. razreda:

• 1. mjesto: Tablet PC
  • 2. mjesto: Role
  • 3. mjesto: Skateboard
  • 4. mjesto: Kaciga i prsluk
  • 5. mjesto: LED svjetla za bicikl, bočica i lokot

Nagrade za učenike od  5. do 8. razreda:

• 1. mjesto: E-romobil
  • 2. mjesto: Role
  • 3. mjesto: Kaciga i prsluk
  • 4. mjesto: Zvučnici za smartphone
  • 5. mjesto: eksterna baterija za mobitel

Nagrada za nauspješniji razred (i njihove prijatelje):

• jednodnevni izlet po izboru

Nagrada za voditelja najuspješnijeg razreda:

• Laptop

Nagrade za 3 najuspješnije škole:

• Tablet PC

Uključite se odmah. Uz malo znanja o prometnim propisima i prometnoj kulturi osvojite nagrade.

Komentari (3 komentara)

manuela.marinovic 3.10.2018. 15:04:17

Bok

karla.grandavec 4.10.2018. 11:44:08

Kako da pocnem natjecanje

luka.konjarik 8.10.2018. 17:53:03

kako da pocnem natjecanje

Ovaj članak se ne može komentirati.

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.

RBA