Konačni rezultati 8. državnog natjecanja

16.12.16.

Imamo pobjednike 8. državnog natjecanja u poznavanju prometnih propisa!

Nakon provjere svih relevantnih podataka i potvrda koje smo dobili od škola, iz kojih dolaze ovogodišnji nagrađeni učenici te pobjednici u kategorijama najbolji razred i najbolje škole, ovdje možete pogledati konačan poredak.

Rezultati pokazuju koliko je do samoga kraja bilo neizvjesno, a posebno 6. razredu gdje je o pobjedniku odlučilo pola boda, te u kategoriji najbolji razred.

Neki učenici su, na žalost, zaboravili unijeti ispravan razred/razredno odjeljenje, pa su im sukladno pravilima poništeni osvojeni bodovi.

Zahvaljujemo na sudjelovanju svim natjecateljima, učiteljima, voditeljima i ravnateljima.

Svima nagrađenima posebne čestitke na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju.

Pozivamo vas da Prometnu Učilicu nastavite i dalje koristiti. Ponavljanjem i usvajanjem gradiva iz poznavanja prometne propisa doprinosite vlastitoj i općoj sigurnosti te podizanju razine prometne kulture.

Pogledaj rezultate natjecanja

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.

RBA