Dodjela nagrada u OŠ "Dragutin Tadijanović" u Slavonskom Brodu

3.2.17.

U Osnovnoj školi „Dragutin Tadijanović“ u Slavonskom Brodu, učenicima su svečano podijeljene nagrade za rezultate u „Prometnoj Učilici“.
Kao i ranije učenici osnovnih škola Brodsko-posavske županije sa svojim učiteljima koji ih vode, postizali su izvrsne rezultate, a isto tako je bilo i na prethodnom natjecanju.

Osnovna škola „Dragutin Tadijanović“ je u kategoriji najboljih škola, osvojila je treće mjesto te je dobila nagradu – laptop.

U kategoriji razrednih odjela, drugo mjesto osvojio je 6.a razred ove škole.

Za prvo mjesto, nagradu - mobitel, osvojili su:

• Adriano Vojnović (5.b) i
  • Magdalena Kavka (6.a).

Za drugo mjesto, nagradu – skateboard, štitnike i kacigu osvojili su:

• Borna Šarac (5.b),
  • Nikolina Katavić (6.a),
  • Nika Kurdija (7.a).

Za treće mjesto, nagradu - ciklometar, prsluk, bočicu, osigurač nogavica osvojili su:

• Marko Prgomet (5.b) i
  • Marija Kolovrat (7.a).

Za četvrto mjesto, nagradu - biciklistička jakna i lokot za zaključavanje bicikla, osvojili su:

• Tibor Božić (5.b),
  • Noa Repić (6.a) i
  • Fran Aušić (7.a).

Za peto mjesto, nagradu - led ručni digitalni sat, osvojio je:

• Roko Stanić (5.b).

Ravnateljica škole Ana Blagović, prilikom uručenja zasluženih nagrada čestitala je nagrađenim učenicima, svima koji su doprinijeli uspjehu škole, svim učenicima na sudjelovanju u natjecanju i mentorici Slavici Danilović. Čestitkama se pridružio zamjenik načelnika Policijske uprave brodsko-posavske Ivica Ostrun, policijski službenik za preventivu u cestovnom prometu Zlatko Zarožinski i Mario Rezo, voditelj „Prometne Učilice“ koji su sudjelovali u podjeli prigodnih nagrada.

Nicolas-Joseph Cugnot, poznati francuski inžinjer i izumitelj, je 1769. godine konstruirao prvo vozilo na parni pogon

Eksperimentirajući s radnim modelima vozila namijenjenim za prijevoz topova na parni pagon za potrebe francuske vojske, uspješno je riješio problem prijenosa snage pare preko klipa u kružno kretanje.

Vozilo je navodno težilo 2.5 tone, a prema nekim izvorima moglo se kretati brzinom od 2.25 milja na sat.

RBA