Dodijeljene nagrade i diplome najboljim učenicima u OŠ Bariše Granića Mešta u Baškoj Vodi

12.2.18.

Predvođeni svojom učiteljicom R. R. i uz podršku ravnatelja M. G., učenici OŠ Bariše Granića Meštra iz Baške Vode ostvarili su zavidne rezultate na 9. Državnom natjecanju iz poznavanja prometnih propisa.

Nagrađeni su A. S. (3. mjesto) i A. C. (5. mjesto), oboje učenici 4. razreda te J. J. (5. mjesto) koji je učenik 3. razreda.

Njihov 4. razred zauzeo je visoko 3. mjesto u natjecanju razrednih odjeljenja. Uspjehu razreda doprinjeli su i roditelji učenika, koji su rješavali ispite za roditelje.

Čestitke svima!

Nogostup je posebno uređena prometna površina namijenjena za kretanje pješaka koja nije u razini s kolnikom ceste ili je od kolnika odvojena na drugi način.

Prvi nogostupi potječu od oko 1860. godine u SAD-u. U početku su često bili od drveta. Danas se rade od betona, kamena, asfalta, cigle i dr. Istraživanja su pokazala da nogostupi znatno smanjuju broj prometnih nesreća u odnosu na ceste bez nogostupa.

RBA