Dodijeljene nagrade i diplome najboljim učenicima u OŠ Bariše Granića Mešta u Baškoj Vodi

12.2.18.

Predvođeni svojom učiteljicom Ružicom Radalj i uz podršku ravnatelja Matka Granića, učenici OŠ Bariše Granića Meštra iz Baške Vode ostvarili su zavidne rezultate na 9. Državnom natjecanju iz poznavanja prometnih propisa.

Nagrađeni su Ana Staničić (3. mjesto) i Antonio Carević (5. mjesto), oboje učenici 4. razreda te Jure Jurišić (5. mjesto) koji je učenik 3. razreda.

Njihov 4. razred zauzeo je visoko 3. mjesto u natjecanju razrednih odjeljenja. Uspjehu razreda doprinjeli su i roditelji učenika, koji su rješavali ispite za roditelje.

Čestitke svima!

Električni automobil je automobil koji se pokreće elektromotorom, koristeći električnu energiju pohranjenu u akumulatoru, ili drugim uređajima za pohranu energije.
Električni automobili su bili popularni krajem 19. i početkom 20. stoljeća, dok su unapređenja motora s unutarnjim izgaranjem i masovna proizvodnja jeftinijeg vozila na benzin doveli do smanjenja korištenja vozila na električni pogon.

Električni automobili imaju nekoliko mogućih prednosti u odnosu na konvencionalne automobile s unutarnjim izgaranjem, koje uključuju značajno smanjenje onečišćenja zraka u gradovima, jer oni ne ispuštaju onečišćenja iz svojih izvora energije tijekom rada i smanjene emisije stakleničkih plinova.

RBA