Dodijeljene nagrade i diplome najboljim učenicima u OŠ Bariše Granića Mešta u Baškoj Vodi

12.2.18.

Predvođeni svojom učiteljicom R. R. i uz podršku ravnatelja M. G., učenici OŠ Bariše Granića Meštra iz Baške Vode ostvarili su zavidne rezultate na 9. Državnom natjecanju iz poznavanja prometnih propisa.

Nagrađeni su A. S. (3. mjesto) i A. C. (5. mjesto), oboje učenici 4. razreda te J. J. (5. mjesto) koji je učenik 3. razreda.

Njihov 4. razred zauzeo je visoko 3. mjesto u natjecanju razrednih odjeljenja. Uspjehu razreda doprinjeli su i roditelji učenika, koji su rješavali ispite za roditelje.

Čestitke svima!

Željeznički promet je proces premještanja, odnosno prijevoza osoba i/ili stvari vožnjom po tračnicama.
To je glavna vrsta kopnenog prometa koji je prodro u sve zemlje. Ekonomičnost tog prometa prisilila je čovjeka da izgradi željezničke pruge preko pustinja, planina i da ih sprovede kroz duge i skupe tunele (Simplon u Švicarskoj 19 730 m). Najdužu željezničku mrežu na svijetu ima SAD, a najgušću Belgija.

RBA